Zahradnický portál zeleň.cz

vše o zahradě a zahradničení


Navigace:


Akce

Květy 2014

Celostátní výstava květin a zahradnické trhy

Vážení návštěvníci, rádi bychom Vás pozvali na výstavu Květy 2014, která se bude konat  10. - 13. 7. 2014 na výstavišti v Lysé nad Labem. Tato výstava se každoročně stává svátkem pro všechny milovníky křehké krásy květin a vzhledem k prázdninovému termínu jsou právě Květy cílem příjemných dnů letní dovolené. Současně s výstavou Květy proběhne 5. ročník ezoteriky, astrologie a magie FESTIVAL VĚŠTĚNÍ KVĚTY FIALOVÉ. Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu, a to na obrovské ploše 2 160m2. Letošní téma je "Geometrie mezi květinami". Vystaveny budou široké sortimenty lilií, pelargónií, růží, jiřinek, denivek, begónií a dále bonsaje i trvalky. Součástí výstavy jsou i poradenské služby SZO, zaměřené na tématiku vystavených květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení. Pro děti bude připraven dětský zábavní koutek.

Ve čtvrtek proběhne "Soutěž v novošlechtění lilií"

I naši čeští zahrádkáři úspěšně šlechtí nové odrůdy krásných lilií. Novošlechtění, která nejsou uvedeny v Mezinárodním registru lilií, uvádějí zahrádkáři pod číslem. V rámci výstavy Květy 2013 se opět uskuteční 3. ročník Soutěže v novošlechtění lilií. K vidění budou zajímavé novinky a šlechtiteli do té doby tajená překvapení. V loňském roce byla na výstavišti pokřtěna nádherná nová lilie RNDr. Tomáše Sehnoutky – „Jizerské ticho“. Podaří se i letos šlechtitelům představit nové dílo své práce?

V pátek bude probíhat "Floristická soutěž"

Pro velký úspěch této soutěže Český zahrádkářský svaz opět vyhlásil 2. ročník floristické soutěže v aranžování květin tentokrát ve třech kategoriích pro žáky základních a středních škol a pro členy ČZS. Vítězové základních kol postoupí do zemských kol pro Čechy a Moravu, které se uskuteční v květnu v Praze a Olomouci. Ti nejlepší pak postoupí do velkého finále v Lysé nad Labem, kde budou zde v pátek 12.7. na výstavě Květy 2014 soutěžit o hodnotné ceny.

 

Informace o akci

KDY:10.7.2014 - 13.7.2014
KDE:Výstaviště Lysá nad Labem
 Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem
 
WEB:www.vll.cz
E-MAIL:vll@vll.cz
autor: autor: Petr Petr

datum poslední aktualizace: 23.11.2013 19:57    počet zobrazení: 2958

Poslat známému


Přihlášení

Přihlašovací údaje

Galerie rostlin

Physalis alkekengi
Physalis alkekengi

další rostliny


Vyhledávání

Hledaný text

Hlavní menu:

Info:


© 2019 zelen.cz