Zahradnický portál zeleň.cz

vše o zahradě a zahradničení


Navigace:


Akce

Výstaviště Floria se promění ve vánoční jarmark.

Pohodu Vánoc si můžete užít na výstavišti Floria v Kroměříži už druhý adventní víkend. Od 7. do 8. prosince tady proběhne tradiční jarmark s prodejem vánočních dobrot, stromků, ryb i vánočních dekorací a drobných dárků, kterými můžete udělat radost svým blízkým. Tradičně nebudou chybět včelí produkty- svíčky, medy, medovina nebo perníčky a jejich zdobení. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky tradičních řemesel i moravskou zabíjačku.

Děti uvítá oblíbená Míša Růžičková, možná přijde i kouzelník a určitě nebude chybět bublinová show. Návštěvníci se budou moci zapojit do soutěže s volbou krasavce mezi vánočními stromky, které nazdobí děti základních a mateřských škol z kroměřížského regionu a ke splnění dětských přání poslouží také Ježíškova pošta.
 
Pohodu Vánoc dále podpoří velká výstava betlémů a stromků s dekoracemi českých mistrů sklářů v hlavní hale výstaviště. Potrvá od 7. do 15. prosince a její dominantou se stane dřevěný betlém se sochami v životní velikosti od známého řezbáře Jiřího Halouzky. Celý betlém má celkem 236 figur a díky tomu mu patří světové prvenství. I přesto, že v Kroměříži bude jen část figur, zaplní podstatnou část hlavní haly, takže ho návštěvníci budou moci obdivovat chráněni před zimou. Raritou betléma je nejen počet figur a jejich velikost stejně  jako mistrná řezbářská práce, ale i to, že většina figur je vytesána z jednoho kusu dřeva.

Iniciátorem tohoto obdivuhodného betlému je sám Jan Pavel II., kterého v roce 1988 pan Halouzka osobně navštívil v jeho letním sídle Gandolfo u Říma, kde papež přirovnal ručně vyřezávaný betlém ke knize, protože z něho lze stejně dobře číst, mnohé se dovědět a také pochopit.

Všech 236 soch betléma vyřezal Jiří Halouzka sám a nejvíce ze všech si cení Josefa, Marie, Ježíše a andělů. „Když se pozorně zadíváte Marii do tváře, nespatříte v ní žádné trhliny. A to je sotva uvěřitelné, protože u dřeva časem dochází k jeho pnutí a tvoří se tak vrásky. Tady se tak nestalo,“ říká řezbář, který oživil také postavičku Ježíška jako malého dítěte, na hony vzdálenému obtloustlému Santa Clausovi. „Každý strom  má svůj život a svoji duši, která se převtělí do sochy a tím jeho život pokračuje dál,“ objasňuje řezbář svoji filosofii. Kromě největšího betléma bude k vidění 6 kostelních betlémů z farností v regionu a desítky betlémů v různých provedeních.

Výstaviště Floria je možné navštívit od 9 do17 hodin. Vstupné 7.- 8. prosince  je 60 Kč za dospělou osobu, děti od 4 let a senioři mají slevu 50 procent. Od 9. prosince do 15. prosince bude výstava betlémů přístupná za 20 Kč na dospělou osobu.

Informace o akci

KDY:7.12.2013 - 8.12.2013
KDE:výstaviště Floria
 K Výstavišti 4069/8 Kroměříž
 
E-MAIL:matulova@publicity.eu
TELEFON:602708850
VSTUPNÉ:60 Kč, snížené 30
autor: autor: Ipublicity Ipublicity

datum poslední aktualizace: 29.11.2013 09:52    počet zobrazení: 1347

Poslat známému


Z médií

Žravé housenky zavíječe zimostrázového opět decimují keře
14.8.2018 - hobby.cz

Prořezejte stromy, pomozte trvalkám, zasejte kořenovou zeleninu a špenát
23.3.2018 - hobby.cz

Nejchutnějším jablkem je Angold z Holovous, který vydrží až do dubna
25.1.2018 - hobby.cz

Pestrobarevná podzimní nadílka v zahradách
29.11.2017 - novinky.cz

Živý plot z jehličnanů: túje nejsou jediné, nebojte se smrku ani jedle
16.3.2017 - hobby.cz

archiv médií


Anketa

Budete letos svému trávníku provádět vertikutaci?

Ano, je to potřeba
35% 35%
Ne, není to potřeba
32% 32%
Ne, ale asi by mu to prospělo
33% 33%

Celkem hlasovalo 10174 čtenářů.

Uživatelské galerie

Jak rychle roste bambus
Jak rychle roste bambus

další galerie

Přihlášení

Přihlašovací údaje

Galerie rostlin

Prunus serrulata 'Royal Burgundy'
Prunus serrulata 'Royal Burgundy'

další rostliny


Vyhledávání

Hledaný text

Hlavní menu:

Info:


© 2024 zelen.cz