Zahradnický portál zeleň.cz

vše o zahradě a zahradničení


Navigace:


Akce

Výstaviště Floria se promění ve vánoční jarmark.

Pohodu Vánoc si můžete užít na výstavišti Floria v Kroměříži už druhý adventní víkend. Od 7. do 8. prosince tady proběhne tradiční jarmark s prodejem vánočních dobrot, stromků, ryb i vánočních dekorací a drobných dárků, kterými můžete udělat radost svým blízkým. Tradičně nebudou chybět včelí produkty- svíčky, medy, medovina nebo perníčky a jejich zdobení. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky tradičních řemesel i moravskou zabíjačku.

Děti uvítá oblíbená Míša Růžičková, možná přijde i kouzelník a určitě nebude chybět bublinová show. Návštěvníci se budou moci zapojit do soutěže s volbou krasavce mezi vánočními stromky, které nazdobí děti základních a mateřských škol z kroměřížského regionu a ke splnění dětských přání poslouží také Ježíškova pošta.
 
Pohodu Vánoc dále podpoří velká výstava betlémů a stromků s dekoracemi českých mistrů sklářů v hlavní hale výstaviště. Potrvá od 7. do 15. prosince a její dominantou se stane dřevěný betlém se sochami v životní velikosti od známého řezbáře Jiřího Halouzky. Celý betlém má celkem 236 figur a díky tomu mu patří světové prvenství. I přesto, že v Kroměříži bude jen část figur, zaplní podstatnou část hlavní haly, takže ho návštěvníci budou moci obdivovat chráněni před zimou. Raritou betléma je nejen počet figur a jejich velikost stejně  jako mistrná řezbářská práce, ale i to, že většina figur je vytesána z jednoho kusu dřeva.

Iniciátorem tohoto obdivuhodného betlému je sám Jan Pavel II., kterého v roce 1988 pan Halouzka osobně navštívil v jeho letním sídle Gandolfo u Říma, kde papež přirovnal ručně vyřezávaný betlém ke knize, protože z něho lze stejně dobře číst, mnohé se dovědět a také pochopit.

Všech 236 soch betléma vyřezal Jiří Halouzka sám a nejvíce ze všech si cení Josefa, Marie, Ježíše a andělů. „Když se pozorně zadíváte Marii do tváře, nespatříte v ní žádné trhliny. A to je sotva uvěřitelné, protože u dřeva časem dochází k jeho pnutí a tvoří se tak vrásky. Tady se tak nestalo,“ říká řezbář, který oživil také postavičku Ježíška jako malého dítěte, na hony vzdálenému obtloustlému Santa Clausovi. „Každý strom  má svůj život a svoji duši, která se převtělí do sochy a tím jeho život pokračuje dál,“ objasňuje řezbář svoji filosofii. Kromě největšího betléma bude k vidění 6 kostelních betlémů z farností v regionu a desítky betlémů v různých provedeních.

Výstaviště Floria je možné navštívit od 9 do17 hodin. Vstupné 7.- 8. prosince  je 60 Kč za dospělou osobu, děti od 4 let a senioři mají slevu 50 procent. Od 9. prosince do 15. prosince bude výstava betlémů přístupná za 20 Kč na dospělou osobu.

Informace o akci

KDY:7.12.2013 - 8.12.2013
KDE:výstaviště Floria
 K Výstavišti 4069/8 Kroměříž
 
E-MAIL:matulova@publicity.eu
TELEFON:602708850
VSTUPNÉ:60 Kč, snížené 30
autor: autor: Ipublicity Ipublicity

datum poslední aktualizace: 29.11.2013 09:52    počet zobrazení: 1337

Poslat známému


Z médií

Žravé housenky zavíječe zimostrázového opět decimují keře
14.8.2018 - hobby.cz

Prořezejte stromy, pomozte trvalkám, zasejte kořenovou zeleninu a špenát
23.3.2018 - hobby.cz

Nejchutnějším jablkem je Angold z Holovous, který vydrží až do dubna
25.1.2018 - hobby.cz

Pestrobarevná podzimní nadílka v zahradách
29.11.2017 - novinky.cz

Živý plot z jehličnanů: túje nejsou jediné, nebojte se smrku ani jedle
16.3.2017 - hobby.cz

archiv médií


Anketa

Budete letos svému trávníku provádět vertikutaci?

Ano, je to potřeba
36% 36%
Ne, není to potřeba
31% 31%
Ne, ale asi by mu to prospělo
33% 33%

Celkem hlasovalo 2977 čtenářů.

Uživatelské galerie

Fontána na zahradě - vlastní výroba
Fontána na zahradě - vlastní výroba

další galerie

Přihlášení

Přihlašovací údaje

Galerie rostlin

Pinus aristata
Pinus aristata

další rostliny


Vyhledávání

Hledaný text

Hlavní menu:

Info:


© 2023 zelen.cz