Zahradnický portál zeleň.cz

vše o zahradě a zahradničení


Navigace:


Diskuze

Diskuzní fórum o zeleni a zahradničení > Okrasná zeleň - květiny, stromy, keře, trávník> Afrikány

Afrikány

  • obnovit téma

Mám na balkoně v truhlíku afrikány. Listy začaly žloutnout, vypadají jako uschlé, ale zvadlé nejsou. Dělá se na nich pavučina. Čím to může být? Žádných broučků jsem si nevšimla.

Steffi (10) 1.7.2011 20:28

Ahojky Steffi, jakmile se někde objeví pavučinky tak se s největší pravděpodobností jedná svilušky. Když sem daš fotky, bude větší jistota. Žádných broučků jsi si nevšinmla asi proto, že svilušky patří mezi roztoče a pouhým okem jsou těžko viditelné, možná by stačila lupa. Svilušky sají na listech, nejčastěji na spodní straně. Doporučuji použít chemický postřik k hubení roztočů tzv. akaricid, který je učinkuje jak na dospělé jedince, tak na vajíčka např. Svilustop, Talstar, Omite... Pokud jste biožena a nepoužíváte chemické prostředky, můžete zkusit přirozené nepřátele – dravého roztoče Phytoseilus persimilis nebo Typhlodromus pyri, v domácím prostředí asi nezajímavé. Svilušky obecně nemají rádi vlhké prostředí, může pomoci dočasně zvýšit vzdušnou vlhkost (vložit nádoby s rostlinami do igelitového sáčku. Nebo jednoduše omývat listy vodou. Přeji hodně zdaru v boji :-)

zilvar (25) 9.7.2011 11:25

Vrbina tečkovaná

Objevily se na vrbině tečkované asi 2 cm dlouhé světlé housenky a žerou listy. Co jsou to za housenky a jak se jich zbavit.

nepřihlášený 19.6.2020 01:09

Vrbinu by stacilo postrikat jakymkoliv insekticidem

Petr (37) 19.6.2020 09:08

Údaje pro odeslání příspěvku


Opište 3 černé symboly:
captcha img  

Přihlášení

Přihlašovací údaje

Galerie rostlin

Magnolia loebneri 'Merrill'
Magnolia loebneri 'Merrill'

další rostliny


Vyhledávání

Hledaný text

Hlavní menu:

Info:


© 2024 zelen.cz